O PITCHINGU
ANIMARKT Pitching do doskonała okazja do zaprezentowania swojego projektu krótkometrażowego filmu lalkowego, pozyskania partnerów i wygrania wartościowych nagród, które pomogą Ci w realizacji filmu.
Nabór zgłoszeń do tegorocznej edycji – ANIMARKT Pitching 2019 trwa do 7 sierpnia.
Sesja konkursowa pitchingu otwarta jest dla krótkometrażowych animacji lalkowych z całego świata, znajdujących się na etapie developmentu. Ponieważ jednym z celów ANIMARKT jest wspieranie twórców z Europy Środkowo-Wschodniej to jako priorytetowe są traktowane zgłoszenia z Polski, Słowacji, Czech, Węgier, Estonii, Niemiec, Ukrainy, Litwy i Łotwy.
Jakie warunki muszą spełnić zgłaszane projekty?
- film na etapie developmentu,
- czas trwania: mniej niż 30 minut,
- przynajmniej 80 proc. filmu wykonane w technice animacji lalkowej.
Ze wszystkich zgłoszeń specjalnie powołany Komitet Selekcyjny wybierze 15 projektów. Zostaną one zaprezentowane przed międzynarodowym jury 11 października 2019.
Animarkt Pitching 2019 nagrody:
– Dwa wyróżnienia specjalne CeTA (Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu) – vouchery o wartości 60 tys. zł oraz 40 tys. zł na wykorzystanie studia i jego zaplecza do produkcji filmu.
– Wkład koproducencki Folimage.
– Nagroda dystrybucyjna od Radiator IP Sales. Firma wybierze jeden projekt do swojego katalogu, by zająć się jego komercyjną i festiwalową dystrybucją.
– Oprogramowanie Dragonframe 4 z kontrolerem Bluetooth.
– Nagroda Ale kino+. Zakup licencji do ukończonego filmu przez kanał telewizyjny.
– Akredytacja na targi Mifa 2020 podczas Festiwalu w Annecy..
– Konsultacje eksperckie na etapie produkcji wybranego projektu z lalkarzem Marcinem Zalewskim.
– Nagroda APA LAB / OUR FEST Residency. Dwutygodniowa rezydencja w Centrum Animacji Quirino Cristiani w Cordobie (Argentyna), poświęcona scenopisarstwu i rozwojowi projektu. Zawiera: zakwaterowanie w zamku lub domu w pobliżu zamku, wsparcie mentorskie/konsultacje dot. scenopisarstwa, produkcji i projektów plastycznych na etapie developmentu, spotkania z producentami uwzględniające możliwość skorzystania z międzynarodowego funduszu dla animowanych koprodukcji.