WARSZTATY

W tym roku na wydarzeniu ANIMARKT czekają na Was trzy warsztaty, którą pozwolą Wam udoskonalić umiejętności związane z tworzeniem animacji.

Oto one:

  • Sztuka operatorska w animacji poklatkowej – jednodniowy kurs z Malcolmem Hadleyem (9 i 10 października) – ZGŁOSZENIA DO 20 WRZEŚNIA
  • Reżyseria animacji z Barrym JC Purvesem (8-10 października) – ZGŁOSZENIA DO 5 WRZEŚNIA
    FORMULARZ APLIKACYJNY 
  • Animacja poklatkowa z Juanem Soto (8-10 października) – ZGŁOSZENIA DO 5 WRZEŚNIA
    FORMULARZ APLIKACYJNY

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona.

Sztuka operatorska w animacji poklatkowej - jednodniowy kurs z Malcolmem Hadleyem

O WARSZTATACH:

Warsztaty w formie jednodniowego, intensywnego kursu mające na celu doskonalenie umiejętności uczestników w zakresie obsługi aparatu i oświetlenia w produkcjach animacji poklatkowej. Zajęcia odbędą się w środowisku studyjnym i będą poprowadzone przez doświadczonego autora zdjęć do filmów fabularnych i produkcji komercyjnych.

Kurs jest przeznaczony dla osób, które posiadają już doświadczenie w produkcjach poklatkowych. W szczególności skierowany dla tych, którzy na co dzień pracują z kamerą i chcieliby rozwinąć swoje umiejętności w tym zakresie. Doskonale poszerzy jednak również zdolności animatorów i reżyserów, pragnących pogłębić swą zręczność i pewność w sztuce tworzenia zdjęć.

O PROWADZĄCYM:

Malcolm Hadley to brytyjski autor zdjęć filmowych z ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji filmowej i telewizyjnej, ceniony za swoje doświadczenie w dziedzinie zdjęć poklatkowych. Pracował przy wielu wielokrotnie nagradzanych reklamach, filmach krótkometrażowych i fabularnych, w tym w uznanym przez krytyków The Periwig Maker, filmach dla Tima Burtona: Gnijąca panna młoda (2005) i Frankenweenie (2012) oraz Wyspie psów Wesa Andersona (2017).

Reżyseria animacji z Barrym JC Purvesem

O WARSZTATACH:

Podczas tych trzech dni (8 – 10 października) uczestnicy mogą spodziewać się wielu praktycznych ćwiczeń, które pomogą im w udoskonaleniu warsztatu w zakresie techniki stop motion. Prowadzący zdradzi swoje triki i podzieli się obserwacjami zdobytymi podczas dziesiątek lat pracy w animacji i storytellingu.

O PROWADZĄCYM:

Barry zajmuje się animacją poklatkową od ponad 40 lat. W jego dorobku znajdują się seriale takie jak „Wind in the Willows” i najnowsze „Twirlywoos”, nagradzane filmy krótkometrażowe dla starszych widzów jak „Next”, „Screen Play”, „Rigoletto”, „Achilles”, „Plume”  i „Tchaikovsky – elegia”. Na przestrzeni lat był zaangażowany w pracę nad „King Kongiem” i „Marsjanie Atakują” Napisał trzy książki o animacji i uczy na całym świecie.

Animacja poklatkowa z Juanem Soto

O WARSZTATACH:

Twórca poprowadzi warsztaty poświęcone ruchowi postaci w animacji poklatkowej, w których centrum znajdzie się praca nad płynnymi i pełnymi ekspresji gestami lalki oraz jej przekonywującym i realistycznym zachowaniem. Przekaże uczestnikom 12 najważniejszych zasad stop motion podczas serii praktycznych ćwiczeń.

O PROWADZĄCYM:

Juan Soto to animator i twórca rekwizytów z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Pracował m.in. przy wielokrotnie nagradzanym filmie „Nazywam się Cukinia” oraz „Missing Link”.